Pokud máme doma muže, který to všechno zařídí, tak není co řešit. V podstatě máme o starost míň, můžeme hodit nohy nahoru a věnovat se třeba samy sobě. 😉 Ale co když někoho takového nemáme a musíme se spolehnout jen samy na sebe? Co teď???
Zákon o silničním provozu nařizuje povinnost přezout na zimní pneumatiky, a to v období od 1. listopadu do 31. března. Tato povinnost je vázána na povětrnostní podmínky (sníh, námraza, …), které jsou v něm uvedené (více o těchto podmínkách zase jindy).
Na tuto otázku není tak jednoduché odpovědět. Nejvíce bychom se měly zaměřit na předpověď počasí z dlouhodobějšího hlediska. Mezní teplota se většinou uvádí 7°C.
Pokud tedy bude dlouhodobě nad těchto sedm stupňů, je dobré přezout ze zimních na letní pneu. V případě vyšších teplot ztrácí totiž zimní pneumatika své jízdné vlastnosti, dochází k jejímu rychlejšímu opotřebení a k vyšší spotřebě paliva. To neoceníme jak z hlediska finančního, tak bezpečnostního.
Pokud bude předpověď na začátek dubna nepříznivá a mají být nižší teploty, je dobré s přezouváním ještě chvilku počkat. Aprílové počasí nás může ještě nemile překvapit.
V opačném případě, když by už jaro klepalo na dveře a teploty by byly více než příznivé (stabilně nad 7°C), je možné přezout i dříve. Pak si musíme včas uvědomit, zda neplánujeme jet ještě na hory, kde bude v tomto období stále značka „zimní výbava“.
Toto rozhodnutí je jen a jen na nás…
Malá rada na závěr 🙂 – když si budete objednávat přezutí v pneuservisu, počítejte s delší čekací dobou. V tuto dobu bude na přezutí „fronta“.
Cítíte se při řízení nejistě? Občas se vám stane, že na křižovatce znejistíte? Teď už se tak cítit nemusíte! Zkuste můj eBook Jak být konečně sebejistou řidičkou na křižovatce. Křižovatky pak budete mít v malíčku a žádná vás už nerozhodí. 😉
Pokud byste potřebovaly spíše PRAKTICKOU pomoc v řízení, ráda vám s ním pomohu. Můžete se na mě obrátit buď přímo >>>zde<<<, nebo na stránkách Ženy za volantem.